stylovo.sk stylovo.sk MENU stylovo.sk

+421 918 810 534  | info@stylovo.sk 

+421 918 810 534  | info@stylovo.sk 

Čoraz častejšie môžeme vidieť v rôznych článkoch a reláciách informácie o zázraku v podobe katalytickej lampy. Ide o prostriedok prevoňania interiéru, ktorý získava na popularite vďaka výnimočným schopnostiam. Okrem rozprúdenia vône, katalytická lampa pohlcuje nepríjemné pachy v domácnosti, akými sú pachy z varenia, pečenia, pachy z rodinných zvieracích miláčikov, ale aj pachy z cigariet. Okrem toho, katalytická lampa ničí aj baktérie.

 

Katalytická lampa

 

V čom je teda katalytická lampa výnimočná? Pri prevoniavaní interiéru odstraňuje zápachy, ktoré však neprekrýva, ale pohlcuje. Katalytická lampa ničí baktérie, alergény a nečistoty. Vďaka jedinečnej technológii dokáže prevoňať veľmi veľké priestory, a to už po 30 minútach používania.

Ako katalytická lampa funguje

 

Všetky uvedené „superschopnosti“ zabezpečuje katalytický proces, ktorý dokáže prevoňať interiér, pohltiť pachy, ako aj odstrániť baktérie.

Kameň v lampe sa na okamih zapáli, následne sa oheň „udusí“ a tlením sa vôňa uvoľňuje po dobu, kým sa prívod vzduchu nezastaví. Katalytická lampa funguje na báze rozptylu katalytického spaľovania. Katalytický horák ničí molekuly zápachu, prelínaním vzduchu a konvenčný ťah zaisťuje odstránenie zápachu spolu s odstránením vzdušných mikroorganizmov.

Náplne do katalytickej lampy

 

Náplňe do katalytických lámp sa v dnešnej dobe okrem neutrálnej vône dajú kúpiť v širokom spektre vôní, v ktorom si aj ten najnáročnejší zákazník nájde tú svoju pravú. Na výber máte náplne do katalytickej lampy z kategórie kvetinových, sviežich, drevitých, citrusových, pudrových, sladkých vôní, ale aj vôní čistoty.

 

História katalytickej lampy

 

Katalytické lampy neboli pôvodne určené pre konečných zákazníkov. Katalytické lampy boli pôvodne vyvinuté pre nemocničné prostredie a prostredie vojenských lazaretov. Ich úlohou bolo odstraňovanie baktérií, vírusov a nepríjemných zápachov v nemocničnom prostredí.

Dizajnéri a výrobcovia katalytických lámp ich výhody postupom času posilnili aj dizajnom a katalytické lampy sa tak stávajú dominantnou súčasťou interiéru, svojim vzhľadom a zázračnými schopnosťami si získajú každého, kto má rád čistotu a vôňu.

Rozdiel v porovnaní s inými formami prevoňania interiéru

 

Bežné osviežovače vzduchu v domácnosti prekrývajú pachy a prebíjajú ich svojou vôňou. Katalytická lampa práve procesom vylučovania ozónu pachy neprekrýva, ale ich pohlcuje. Súčasne však dokáže veľmi intenzívne prevoňať aj veľké priestory, preto je vhodná aj do väčších bytov, domov, či kancelárií. Jej schopnosť čistenia vzduchu tiež môžu oceniť rôzne pracovné interiéry, recepcie, čakárne a iné priestory, v ktorých dochádza ku vyššej koncentrácii osôb.

Katalytickú lampu môžete použiť aj v závere upratovania, ako takú „čerešničku na torte“, ktorá vám dočistí ovzdušie v upratanom interiéri a zároveň sa domácnosť, či pracovisko prevoňajú intenzívnou vôňou.

S výberom vôní a produktov Vám radi poradíme telefonicky, mailom, správou v chate na našej stránke, správou na Instagrame alebo na našom Facebooku.

Štýlovo.sk